HomeSki areály ⇒ Risoul / Vars

Skiareál Les Orres

Les Orres tento rok hosťuje 4. ročník najväčšieho českého a slovenského ridefestivalu v Alpách: BigSnowJam Original. Potrebuješ viac informácií o lyžiarskom stredisku Les Orres vo francúzskych Alpách? Na tejto stránke nechýba webkamera, recenzia skiareálu, mapa zjazdoviek a predpoveď počasia. Nájdeš tu tiež informácie o Big Snow Jam akciách v Les Orres v zimnej sezóne 2013/2014.

100km zjazdoviek
  • 6km čiernych
  • 58km červených
  • 36km modrých
Big Snow Jam v Les Orres
  • Original 2014 @ Les Orres (4.4. - 13.4.2014) 4. ročník najväčšieho českého a slovenského ride festivalu v Alpách. Koncerty. Workshopy. Wellness. Bikini. 6690Kč (259 eur) aj s dopravou a skipasom

Snowpark Les Orres

V Les Orres nahrádzajú nedostatok čiernych zjazdoviek perfektnú starostlivosť o snowpark. V stredisku premáva solídny new school komunita miestnych riders. Každý týždeň sú raily, boxy, wally a kick dobre shapované. Okrem slopestyle parku sa môžeš zabaviť tiež na boardercrosse.

Festivaly v Les Orres

Do Les Orres vyrážame tento rok prvýkrát. Po troch rokoch v Risoulu sme sa zozhodli pre zmenu najmä kvôli výbornému zázemiu strediska pre koncerty a lepšiemu ubytovaniu s wellness a Wi-Fi. Najväčší slovenský a český ridefestival Big Snow Jam Original prebehne v Les Orres v apríli 2014.

Ubytovanie a zázemie

  • Apartmány Na rozdiel od Risoulu a ďalších alpských stredísk, vo Francúzsku boli architekti v Les Orres málinko veľkorysejší a apartmány tak majú nadpriemernú obytnú plochu. K pohodliu prispieva moderné vybavenie a Myca riadu a samozrejme wellness a sauna. Vo svojej kategórii patrí apartmánovom éresidence Par des Airelles a Balcons des Airelles k tým najlepším.
  • Wellness Krytý bazén a sauna pre hostí Big Snow Jam eventov v Les Orres v cene ubytovania.
  • Obchody, požičovne, lyžiarske školy V stredisku je dostatok obchodov s potravinami i športovými potrebami. Nečakaj žiadnu veľkú nákupnú galériu, ale keď si zabudneš bundu alebo lyže bez väčších ťažkostí to môžeš vyriešiť na mieste.

Počasie

Južné Francúzsko je dobre známe vysokým počtom slnečných dní v roku a to platí aj pre oblasť Južných Álp. Les Orres uvádza 300 slnečných dní v roku, a aj keď realita bude asi málinko viac zamračená, jarné lyžovanie je v Les Orres skoro často slnečné.

Aké sú Tvoje dojmy?

Poznáš dobre francúzskej Alpy a ešte lepšie Les Orres? Zdieľaj s ostatnými Tvoje zážitky a tipy.