HomeSki areály ⇒ Puy St. Vincent

Ski areál Puy St. Vincent

Hľadáš recenziu skiareálu Puy St. Vincent vo Francúzsku? Na tejto stránke nájdeš aktuálne fotky z webkamery, recenziu lyžiarskeho strediska, mapu zjazdoviek a predpoveď počasia. O Freeride v Puy St. Vincent sa môžeš dočítať na Big Snow Jam Blogu.

80 km zjazdoviek
 • 14km čiernych
 • 40km červených
 • 26km modrých

Zájazdy do Puy Saint Vincent

Snowpark Puy St. Vincent

Jedným z top higlightov strediska je dráha na snowboardcross. Dráha je približne 500m dlhá a môžeš v nej naraz pretekať so štyrmi kamarátmi. Boardercross je dobre prístupný z hornej stanice lanovky Le Coqs.
Snowparky sú v Puy St. Vincent dva. Snowpark pre začiatočníkov a má vlastný vlek, takže ak chceš drillovat spin na raile, môžeš to točiť v podstate nonstop. Fronty na vleku nebývajú a boxov aj railov je v parku niekoľko. Pre začiatočníkov teda ideálne podmienky. Snowpark pre pokročilých je v podstate len pár Big air skokov, ale vyhadzujú vážne "ako krava". Big Air skoky v tomto skiareálu neodporúčame začiatočníkom ani mierne pokročilým.

Top5 najlepších zjazdoviek v Puy St.Vincent

Skiareál sa 7 lanovkami a 11 vlekmi ponúka návštevníkom 80 km zjazdoviek a navyše desiatku hektárov terénu pre freeride. Nebudeme recenzovať každú zjazdovku zvlášť, ale vyberieme pár najlepších svahov pre pokročilých i začiatočníkov. Pridáme tiež tip na freeride.

 • Červená Cocqs je 1700m dlhá červená zjazdovka, ideálny super-g svah pre carving a ďalšie oblúk. Ak ju pôjdeš nonstop, dáš si poriadne do tela. Seriózne športovci môžu zjazd predĺžiť po nadväzujúce Clos d'Aval a dať tak prevýšenie 1100m v jednom zjazde.
 • Čierna Rocher Noir je pekná čierna zjazdovka s freeride terénom hneď vedľa, takže môžeš mixnúť krátky oblúk, muldy a offpistu do orazmického kokteilu Rocher Noir.
 • Modrá Sorbiers je ideálny svah pre začiatočníkov s vlastnou lanovkou. Rovnomenný lanovka obsluhuje iba tento mierny svah a tak začínajúcich lyžiari a snowboarďáci nemusia mať obavy z crazy jazdcov rútiaci sa rýchlosťou blesku na lehátko horskej služby. Odporúča pre pohodové rodinné lyžovanie alebo priateľskú lekciu lyžovania.
 • Freeride La Pendine Z hornej stanice lanovky La Pendine (2750) sa môžeš vydať na 30 minútový hike smerom na Col du Bal a spustiť sa do panenských svahov údolí Vallon de Narreyroux. Je to krásny, 2km dlhý freeride pre skúsených riderov.
 • Marmottes je pohodová červená na slnečnej strane. Nezabudni krém faktor 30+ a slnečné okuliare

Daj si nášup! Ešte podrobnejšia recenzia skiareálu Puy St. Vincent najdeš na Big Snow Jam Blogu

Ubytovanie a zázemie

 • Apartmány Alpy južné Francúzsko majú tú výhodu, že apartmány sú často priamo u zjazdoviek. Je tomu tak aj v alpskom lyžiarskom stredisku Puy St. Vincent. Navyše väčšina rezidencií má saunu alebo vyhrievaný bazén.
  Na rozdiel od strediska Risoul kedy je wellness vyhradené pre 4* rezidencia alebo spoplatnenie si v Puy St. Vincent užiješ wellness v každej 3* rezidencii. Naša obľúbená rezidencia Parc Aux Etoiles v 1700m má vonkajší bazén a na lyžiach dojedeš doslova až do kuchyne. K trojhviezdam patrí tiež Hameau Les Ecrins s bazénom a úžasným výhľadom na okolité trojítisícovky, moderné Dame Blanche so saunou a sexy recepčné :-) a rodinná rezidencia Gentianes s vnútorným vyhrievaným bazénom. 2* apartmány La Voile majú výhodu polohy priamo v centre Puy St. Vincent Station 1600, nevýhodou je však nižší komfort ubytovania.
 • Wellness S ponukou a kvalitou wellness v Puy St. Vincent sme boli spokojní. Ak porovnáme to s Risoul, kde návšteva sauny a bazéna vyjde 10 EUR je jasné, že wellness je silná stránka strediska Puy St. Vincent
 • Bary a kluby Puy St. Vincent je malebné alpské mestečko, u ktorého málokto čaká búrlivý nočný život. Ponuka nočnej zábavy je obmedzená, kto sa ale chce baviť, možnosť má. Štyri reštaurácie, kino, dva aprés-ski bary a jeden disco klub. Klub je vážne pekný, projekcie, svetlá, kvalitný zvuk a drahé drinky, nečakaj žiadnu okresnú diskotéku.
 • Obchody, požičovne, lyžiarske školy Vo Station 1600 je regulárny supermarket, v 1700m stánok s najlepšou pizzou za 3 eurá v celom Francúzsku, alebo aspoň vo farncouzských Alpách, a v 1800m je malá pekáreň s denne čerstvým pečivom. Takže hlad mať nebudeš. Požičovní je taktiež dostatok, snáď len ponuka obchodov so športovým vybyvením by mohla byť lepšia.

Freeride v Puy St. Vincent

Veľkou výhodou skiareálu je, že ponúka skvelé a pestré teréningy pre freeride a pritom nie je až tak známy. Užiješ si skaly v backcountry aj adrenalínový freeride v lese. O prvú stopu nebudeš musieť súperiť s davom freeride nadšencov tak ako vo veľkých strediskách Les2Alpes alebo Risoul / Vars. Pri našej poslednej Big Snow akcii v Puy Saint Vincent sme podrobne zmapovali freeride terény v stredisku a výsledkom je Recenzia Puy St. Vincent z pohľadu freeride.

Počasie

Puy St. Vincent leží blízko ľadovcov Les Ecrins a tak ťaží z jedinečného mikroklímu, vďaka ktorému je na zjazdovkám najlepší sneh v celej oblasti južných Álp. Puy St uvádza 300 slnečných dní v roku realita bude asi málinko viac zamračená, náš posledný výlet do Puy St. Vincent bol bez mráčika. Videoreporty z Puy St. Vincent môžeš sledovať na kanáli Big Snow Jam na YouTube.

Aké sú Tvoje dojmy?

Poznáš dobre francúzskej Alpy a ešte lepšie Puy St. Vincent? Podeľ sa s ostatnými o dojmy, zážitky a tipy, ktoré stoja za to.